SAFEGUARDING / BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA NASZA WSPÓLNA SPRAWA

Wyznaczonym delegatem do spraw OCHRONY DZIECI I MLODZIEZY w naszej parafii jest pani Edyta Carr (kontakt kom. 07943 638861 ).

Delegat jest upoważniony do zajmowania się ewentualnymi nadużyciami natury moralnej w naszej parafii (jeśli takie miałyby miejsce), w stosunku do osób nieletnich. P. Edyta zajmuje się również aplikacjami DBS (świadectwo o niekaralności)  dla osób, które są chętne do podjęcia w naszej parafii funkcji w ramach duszpasterstwa dzieci i młodzieży np. służba liturgiczna, katechezy czy prowadzenie grup. Jest to wymóg prawny w Anglii i Walii, bliżej określony w kodeksie zawartym w National Catholic Safeguarding Commission (NCSC) w Anglii czyli Narodowe Katolickie Centrum Ochrony Dziecka w Anglii.

Wszelkie uwagi czy obawy o bezpieczeństwo dziecka w naszej parafii prosimy zglaszać do p. Edyty.

Lub do Lorraine Elks and Danielle Dixon-
Safeguarding Support Officers in Northampton Diocese

tel. 01604 723514 or 07833 050628 or safeguarding@northamptondiocese.com

Zapraszamy do odwiedzenia strony w celu lepszego zapoznania się z tematem. Link do strony: