Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafii pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w High Wycombe i Aylesbury.Znajdziesz tutaj bieżące ogłoszenia parafialne, aktualne wydarzenia parafialne i inne cenne informacje

ZAPISY DO PARAFII

Polskie wspólnoty katolickie działające w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii mają charakter parafii personalnych, tzn. że trzeba do takiej parafii się zarejestrować. Dlatego osoby i rodziny pragnące dłużej pozostać w Anglii, proszę aby zapisywały się do parafii. Wpis do parafii z jednej strony jest wyrazem dobrej woli i chęci identyfikowania się ze wspólnotą katolicką, a z drugiej jest konieczny przy załatwianiu wszelkich formalnych spraw kancelaryjnych, min.

dotyczących chrztu, referencji do szkół czy załatwianiu dokumentacji przedślubnej. Szczegółowe informacje i formularz można uzyskać po każdej Mszy św.

SPOTKANIE KLUBU RODZICA „SŁONECZKO”

Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy i tatusiów z małymi dziećmi na spotkania, które odbywają się w każdą środę w godzinach 9.30-12.00 w Domu Polskim.

AL-ANON – GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN, KTÓRYCH CZŁONKOWIE SA UZALEŻNIENI OD ALKOHOLU.

Można tu spotkać krewnych i przyjaciół osób nadmiernie używających alkoholu, które borykają się z tymi samymi

problemami co TY. Możesz nauczyć się od bardziej doświadczonych, w jaki sposób radzić sobie z codziennymi

problemami związanymi z piciem bliskiej Ci osoby. Spotkania grupy Al-Anon odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w Domu Polskim w High Wycombe. Kontakt: Ania 07746836556

Kurs przedmałżeński w naszej parafii

Najbliższe nauki przedślubne odbędą się w 2019 roku w terminach: 27 kwietnia oraz 4 maja rozpoczęcie godz. 16.30, w Polskim Domu parafialnym czas trwania ok 3.5 godz.). Zapisy dokonywane są pod adresem : parafiahw@gmail.com.

Mężczyźni Świętego Józefa

Mężczyźni Świętego Józefa to sieć mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym czegoś więcej.

To mężczyźni, którzy:

- szukają Pana: “Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca”. (Jer 29,13)
- starają się służyć potrzebom innych, zamiast szukać władzy i przywilejów. (Łk 22,25n)
- trwają w Bożej mocy (J 15)
- odkrywają radość życia według Bożego planu. (Kol 1,9-12)

Pragniemy wspólnie wzrastać w tej wizji. Jeśli chcesz – możesz do nas dołączyć.

Jako Grupa spotkamy się co 2 tygodnie we wtorki o godz. 20:00 w DOMU POLSKIM. Drzwi są zawsze otwarta dla mężczyzn, którzy uważają i mają taką potrzebę powiększania Swojej Świadomości na podstawie Bożej drogi. Dlatego zwracamy się do Was Kochani Mężczyźni, abyście pozwolili Sobie na otwarcie swoich serc i aby Pan Bóg i Duch Święty mógł  wasze serca zmieniać.

Zagłębianie się w Piśmie Świętym, poznawanie drogi Bożej i odczytywanie zamysłów Bożych w naszym życiu jest piękną przygodą, jaka może nas spotkać.

O dalsze szczegóły pytajcie Księdza Andrzeja Neblik pod nr. tel.: 0791438 6716  i lidera grupy św. Józefa

Tomasza Borucińskiego pod tel. 07921529778 lub proszę zainteresowane osoby o kontakt drogą elektroniczną na

e-mail: tomasz_alex@yahoo.co.uk

High Wycombe